Pain of Salvation

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Pain of Salvation

Postautor: Sushi » 08 marca 2009, 14:07

Szwedzka grupa grająca coś na styl progresywnego metalu, jeśli dobrze się orientuję. Powstała w 1984 roku i zdołała nagrać 6 albumów studyjnych:
1997 "Entropia"
1998 "One Hour by the Concrete Lake"
2000 "The Perfect Element part I"
2002 "Remendy Lane"
2004 "BE"
2007 "Scarsick"
A także album koncertowy z 2004 roku o nazwie "12:5"
W swym dorobku mają też DVD z 2005 roku "BE".
Zespół tworzą:
Daniel Gildenlöw - śpiew, gitara elektryczna
Fredrik Hermansson - instrumenty klawiszowe, śpiew
Johan Hallgren - gitara elektryczna, śpiew
Léo Margarit - instrumenty perkusyjne
Zna ktoś? Słucha ktoś?
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Karharoth

Re: Pain of Salvation

Postautor: Karharoth » 09 marca 2009, 15:07

Nie jest to "coś na styl progresywnego metalu", bo to prog pełną gębą, jeden z lepszych przedstawicieli.Daniel jets bardzo uzdolniony muzycznie i ma porządny, delikatny wokal.Właściwie naprawdę dobrze znam tylko "Remedy Lane", na której "Second Love" i "Undertow" wywarły na mnie ogromne wrażenie.

S.L.
If I could fix myself... I'd...
But it's too late for me
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 79 razy
Podziękowano: 54 razy

Postautor: Luna » 07 kwietnia 2009, 00:28

Słucham sporadycznie, ale bardzo lubię ten zespół. Począwszy od pierwszego albumu, a skończywszy na ostatnim, co w moim przypadku nieczęsto się zdarza. Nie, przepraszam, na przedostatnim ;). Ale o tym kiedy indziej. Szczególnie cenię The Perfect Element ze świetnym, niezwykle przebojowym "Ashes" oraz piękne, magiczne Be. "Imago" - boskie! :D dokładniej rzecz biorąc tak sprawy wyglądały jakiś rok temu. Muszę odświeżyć moją znajomość ze Szwedami, bo być może wiele się zmieniło (człek się starzeje, to i gusta ulegają zmianom ;)).

Karharoth pisze:Właściwie naprawdę dobrze znam tylko "Remedy Lane", na której "Second Love" i "Undertow" wywarły na mnie ogromne wrażenie.

Tak! "Second Love" to arcypiękna i smutna kołysanka. Uwielbiam ten kawałek.
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 06 listopada 2009, 08:22

16 listopada ukaże się minialbum Pain of Salvation :). Cztery pierwsze utwory to prezentacja kolejnego wydawnictwa Road Salt, zapowiadanego na 2010 rok. Do tego satyryczny bonus i cover "Yellow Raven" Scorpions :D.

Linoleum

01. Linoleum
02. Mortar Grind
03. If You Wait
04. Gone
05. Bonus Track B
06. Yellow Raven
Awatar użytkownika
beatag60

Postautor: beatag60 » 18 grudnia 2009, 21:54

Świetna grupa i mój ulubiony kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=M-5cn4o5oDY
:)
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 21 kwietnia 2010, 00:14

Niedawno poznałem:) Ja to jakiś zacofany jestem, więc nawet Pain Of Salvation mnie omijało szerokim łukiem, albo ja ich. Jedno jest pewne, zespół bardzo ale to bardzo dobry. Świetny, charyzmatyczny wokalista, niezłe koncept albumy. Genialne riffy, wzruszające ballady. Na razie osłuchałem się z najnowszą Ep-ką Linoleum, w której się zakochałem, i nie znam się czy ona jest dobra, czy słaba. Jedno jest pewne mi się podoba i czekam na najnowsze dzieło szwedów, które ukaże się już niedługo, recenzja z artrock zachęca mnie do przesłuchania tej płyty:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna

Postautor: Luna » 04 maja 2010, 00:28

Tak, premiera Road Salt One: Ivory będzie miała miejsce 17 maja. Album ukaże się pod szyldem Inside Out.

Obrazek

1. No Way
2. She Likes to Hide
3. Sisters
4. of Dust
5. Tell Me You Don't Know
6. Sleeping Under the Stars
7. Darkness of Mine
8. Linoleum
9. Curiosity
10. Where It Hurts
11. Road Salt
12. Innocence
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: DarkMoonlight » 04 maja 2010, 15:12

Ja się już nie mogę doczekać na ten album. To będzie coś wspaniałego;) Mówię Wam!!!
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Sushi
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Sushi » 05 maja 2010, 20:09

Oj ja też się doczekać nie mogę. Czekam do premiery, ale już mnie nosi. Dlatego też dzisiaj miałam w słuchawkach maraton PoS. Mniam. Dobrze, że to już na dniach.
"Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win."
Domin

Postautor: Domin » 13 maja 2010, 11:58

Darku mnie "zmusił" do przesłuchania "Linoleum" całkiem niedawno i o dziwo bardzo jestem pozytywnie zaskoczony. Dlaczego o dziwo? Bo jakoś nigdy zespołu Pain Of Salvation nie wielbiłem, ani nawet nie lubiłem w małym stopniu. Wydawało mi się że ich muzyka jest dziwna, nudna i jakoś mi to wszystko nie grało w głowie. Ale po tej EP-ce jestem zdziwiony drogą jaką podążyli, zdziwiony bardzo pozytywnie. Taki blues-hard rock jaki tu prezentują ma być utrzymany na albumie "Road Salt" i to mnie bardzo cieszy. Z tego albumu mamy już jeden utwór (poza tymi z epki), tytułowy "Road Salt" - to jest cudowny, genialny kawałek, coś przepięknego, już go wrzucałem gdzieś w innym temacie ale kopsnę go jeszcze raz ( http://www.youtube.com/watch?v=wzcc8JeqLCM ). Minimalny muzycznie, ale poruszający wszystkie emocje siedzące w człowieku... nie moge się doczekać ;) tego albumu bo czuje że będzie to kandydat do płyty roku :D

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”