Opeth

Muzyka i hutnictwo
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Re: Opeth

Postautor: DarkMoonlight » 31 lipca 2016, 09:18

Opeth nagrał nowy krążek. Płyta zatytułowana będzie "Sorceress" i ukaże się pod szyldem Nuclear Blast. Na razie nie ma więcej informacji, oprócz krótkiego fragmentu na facebooku zarys utworu

Dostaliśmy tracklistę i okładkę z pawiem.
1. Persephone
2. Sorceress
3. The Wilde Flowers
4. Will O The Wisp
5. Chrysalis
6. Sorceress 2
7. The Seventh Sojourn
8. Strange Brew
9. A Fleeting Glance
10. Era
11. Persephone (Slight Return)
Obrazek
We wtorek dostaniemy tytułowy numer. Na amazon są 30 sekundowe sample, które informują nas, że będzie to bardzo progresywny utwór.
i jest lyric video do kawałka tytułowego. OPETH - Sorceress
jak dla mnie mega dobre, i wokal - cudowny:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Luna » 17 sierpnia 2016, 23:46

Od albumu Heritage znów stałam się fanką Opeth :D Pale Communion już nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, ale też jest mega dobry. Teraz przesłuchałam "Sorceress" i już nie mogę się doczekać nowego wydawnictwa! Jakie to ciężkie, jakie dobre <3 Mam nadzieję, że pozostałe utwory też będą tak grzmiały <3

Chyba jeszcze nikt tutaj nie pisał, że premiera 30 września.
Awatar użytkownika
DarkMoonlight
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 16 razy

Postautor: DarkMoonlight » 18 sierpnia 2016, 18:54

Ja osobiście też wolę tę progresywną stronę Opeth. Ze starych wydawnictw kocham tylko jedno, bo nie ma growlu - Damnation.
Ta nowa twarz Szwedów jest świetna. Kocham takie zakręcone, dzikie, szalone, psychodeliczne dźwięki.
Ciekawe jaki będzie nowy krążek, jak taki dobry jak pierwszy singiel to zapętlam długo, oj długo:)
Wszystko jest gównem prócz moczu./wisdom/
Awatar użytkownika
ecia
Podziękował: 12 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: ecia » 18 sierpnia 2016, 22:19

A ja właśnie jestem ogromną fanką staroci, a od wydania Haritage w ogóle nie interesuję się ich nowościami. Kilka razy podchodziłam do tego albumu i jakoś mnie odrzucało. Muszę się zabrać za te płytę z takim podejściem jakby to był zupełnie nowy zespół. :roll:

W ostatnich dniach za to wzięłam na tapetę Soen i są momenty, że bardzo to brzmi jak starszy Opeth. Ten album z nosorożcem na okładce bardziej mi podszedł, zwłaszcza utwór "The Words". Niektórzy porównują ich z Toolem, może jest kilka momentów, ale zdecydowanie bardziej przypomina mi Opeth.
Powiedzieć wszystko?
Nie to niemożliwe.
Zawsze zostaje to co najważniejsze
i co się nie da okpić powiedzeniem.
Awatar użytkownika
Luna
Podziękował: 87 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Luna » 14 października 2019, 23:21

27 września zespół wydał album zatytułowany In Cauda Venenum:

Obrazek

Tę klimatyczną okładkę zaprojektował Travis Smith, a samo wydawnictwo ukazało się w dwóch wersjach językowych, szwedzkiej i angielskiej:

1. "Livets trädgård"
2. "Svekets prins"
3. "Hjärtat vet vad handen gör"
4. "De närmast sörjande"
5. "Minnets yta"
6. "Charlatan"
7. "Ingen sanning är allas"
8. "Banemannen"
9. "Kontinuerlig drift"
10. "Allting tar slut"

1. "Garden of Earthly Delights"
2. "Dignity"
3. "Heart in Hand"
4. "Next of Kin"
5. "Lovelorn Crime"
6. "Charlatan"
7. "Universal Truth"
8. "The Garroter"
9. "Continuum"
10. "All Things Will Pass"

Przesłuchałam, nic mnie nie rozbolało, ale też i nie urzekło ;) Generalnie wydaje mi się, że Heritage jest dla mnie ewenementem w progowym dorobku Opeth, a nawet w ich dorobku w ogóle, oceniając z perspektywy moich teraźniejszych muzycznych zamiłowań. Nie ciągnie mnie już do takich dźwięków, nudzą mnie i do In Cauda Venenum nie będę wracać.

Wróć do „Metale ciężkie, metale szlachetne”